Celem programu „Zbieraj kartridże, ratuj konie” było zebranie jak największej ilości kartridży nadających się do recyklingu. W III Edycji Programu udział wzięło 165 placówek oświatowych z całej Polski. Ze środków uzyskanych z reprodukcji zużytych tuszy i tonerów organizator programu, Green Project, wsparł Klub Gaja, który zebrane pieniądze przeznaczył na leczenie, wykup, wyżywienie i utrzymanie koni.

Wśród 165 placówek biorących udział w akcji Przedszkole Publiczne w Połańcu znalazło się na VIII miejscu przekazując 352 kartridże, z czego 214 przyjęto do recyklingu. Możemy być dumni, że dołożyliśmy małą cegiełkę na ratowanie i leczenie koni.

W roku szkolnym 2014/2015 nasze Przedszkole weżmie udział w IV Edycji Programu „Zbieraj kartridże, ratuj konie”. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytych tuszy i tonerów już teraz. Pamiętajmy, wystarczy tak niewiele, by pomóc chorym zwierzętom!!!

Serdecznie dziękujemy Partnerom, którzy przyczynili się do zebrania tak pokażnej liczby zużytych kartridży:

- Zespołowi Ekonomiczno – Administracyjnemu Oświaty i Wychowania w Połańcu

- Bankowi Spółdzielczemu w Połańcu

- Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Połańcu

- Rodzicom i przedszkolakom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki