W ramach realizacji projektu KIK 34, który ma na celu promować zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną dzieci z gr. „Kotki” zostały zapoznane z ważną rolą warzyw w odżywianiu każdego człowieka.

Zgodnie z harmonogramem „Święta Witaminek” listopad jest miesiącem warzyw z polskich ogrodów. Dlatego też, panie z  gr. „Kotki” przygotowały dla swoich podopiecznych przepyszny sok marchewkowy, który dzieciaki wypiły z wielkim apetytem. Natomiast w dniu 14 listopada dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do przygotowania pysznej i zdrowej sałatki jarzynowej. Przedszkolaki przypomniały sobie o higienie, bezpieczeństwie podczas zajęć a także o zasadach zachowania się przy stole. Na koniec odbyła się degustacja wspólnego dzieła. Z pełnymi brzuszkami i uśmiechniętymi buziami dzieci wróciły do codziennych przedszkolnych zajęć. Działania te miały na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw pod różnymi postaciami.