Tegoroczna, kolorowa jesień była inspiracją do plastycznych działań przedszkolaków  ze wszystkich placówek oświatowych  z terenu miasta i gminy Połaniec. Dzieci 5 i 6 letnie przystąpiły do konkursu plastycznego pt. „Jesień wokół nas”, który odbył się w dniach 26 i 27 listopada  w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Łącznie w konkursie wzięło udział  280 dzieci z placówek:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Połańcu- oddział zerowy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zrębinie

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy- Przedszkole Publiczne

Przedszkole Publiczne w Połańcu

Przedszkole Publiczne w Połańcu Filia Nr 1

Przedszkole Publiczne w Połańcu Filia Nr 2

Publiczne Przedszkole w Łubnicach

Jesienne krajobrazy, różnobarwne drzewa, kolczaste jeże i inne oryginalne wytwory dziecięcej wyobraźni to efekty działań małych artystów, które  zaskakiwały pomysłowością   i  kreatywnością. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z wróżką, która pomagała wyczarować piękne prace i rozdawała cukierki z andrzejkową wróżbą.   Jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Połaniec - Stanisław Lolo i jego zastępca - Zdzisław Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Oświaty i Wychowania-  Jadwiga Krala, Dyrektorzy Przedszkola Publicznego w Połańcu- Anna Kaniszewska i  Jadwiga Dąbrowska, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu-  Joanna Juszczyńska z uwagą oceniali prace przedszkolaków. W rezultacie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci mazaków, a placówki oświatowe pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy sponsorom nagród: Urzędowi Miasta i Gminy Połaniec i  ZPHU „Dekpol”, a także Pani Joannie Juszczyńskiej za pomoc w zorganizowaniu konkursu.