W dniach 17.11– 21.11.2014r. w Przedszkolu Publicznym  w Połańcu odbył się „Tydzień Brytyjski”.

Był to tydzień tematyczny w ramach planu rocznego„Przedszkolne podróże po Europie”.

We wrześniu bogaciliśmy wiedzę o własnym kraju – „Polska – kraj nad Wisłą”, poznawaliśmy symbole i legendy.

październiku odbył się „Tydzień Europejski” – poznawaliśmy flagę, walutę, hymn oraz maskotkę Misia Unisia – reprezentującą Unię Europejską.

W ramach rozbudzenia zainteresowania i zaciekawienia wybranymi krajami Unii Europejskiej odbył się „Tydzień Brytyjski”.

Dzięki licznym zabawom, pogadankom i przedmiotom związanym z Wielką Brytanią przedszkolaki zapoznawały się z zabytkami, zwyczajami i kulturą wyspiarzy.

Każdego dnia działo się coś ciekawego. Spędziliśmy czas słuchając hymnu Wielkiej Brytanii, była oczywiście „Herbatka u królowej Elżbiety II”,

czyli five o’clock tea oraz poznaliśmy maniery panujące w Pałacu Buckingham. Wykonaliśmy  piękne prace plastyczne przedstawiające flagę oraz czerwony piętrowy autobus.

Aby sprawić wrażenie autentyczności wyprawy całe przedszkole udekorowane było brytyjskimi symbolami.

Na salach przedszkolnych widniały napisy w języku angielskim oraz flagi brytyjskie

. Można było zapoznać się z gazetkami ściennymi poświęconymi m. in. rodzinie królewskiej, Londynowi, ciekawym zabytkom.

Podsumowaniem zdobytej wiedzy był międzygrupowy quiz dotyczący przygód Kubusia Puchatka oraz poznanych wiadomości na temat Wielkiej Brytanii.

Dzieciaki z pewnością poszerzyły i wzbogaciły swoje wiadomości. Wkrótce czeka nas „Tydzień Niemiecki”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy udostępnili swoje gadżety, które posłużyły nam na dekorację angielskiego kącika.