W miesiącu styczniu nadszedł czas na realizację kolejnego punktu z harmonogramu

„Święta Witaminek” zawartego w polsko- szwajcarskim programie KIK/34.

Dzieci z integracyjnej grupy Kotki” podczas zajęć dydaktycznych

przypomniały sobie klasyfikację produktów w Piramidzie Zdrowego Żywienia.

Dowiedziały się, iż różnego rodzaju „Ziarenka” są bardzo ważne w diecie każdego człowieka.

Zajęciom towarzyszyła pyszna degustacja różnych gatunków orzechów, pestek dyni, ziarna słonecznika, sezamy a także żurawiny.

Dzięki tym smakowitym zajęciom zrozumiały, że te zdrowe przekąski są doskonałym zamiennikiem słodyczy.

Również w styczniu dzieci z naszej grupy miały możliwość przygotowania  „małych serowych myszek”.

Dzieci  z wielkim entuzjazmem zabrały się do pracy, która sprawiła im wiele satysfakcji.

Na koniec nasze przedszkolaki jak przystało na prawdziwe kotki ze smakiem skonsumowały wytwory swojej pracy popijając cieplutkim mleczkiem.

”Kotki”  wiedzą, że produkty mleczne są podstawowym budulcem zdrowych kości i zębów.

Po takich pysznych atrakcjach z niecierpliwością czekamy na miesiąc luty, w którym „udamy” się po egzotyczne smaki do Ciepłych Krajów :)