Dzień 4 luty 2015r. długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków,

gdyż odwiedził nas długo oczekiwany gość- kucharz pan Jurek.

Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków był jego strój, w którym przygotowuje nam posiłki.

Na początku wspólnie przypomnieliśmy o zasadach higieny i o wartościach odżywczych owoców,

wskazaliśmy także ich miejsce w piramidzie zdrowego odżywiania.

Jak na „Mądre główki” przystało  pochwaliliśmy się przed naszym gościem

znajomością nazw owoców egzotycznych, a także

umiejętnością wyróżniania pierwszej głoski w ich nazwach.

W tym dniu było też przesmacznie a przede wszystkim zdrowo.

Mieliśmy okazję zobaczyć na własne

oczy w jaki sposób powstaje sałatka z owoców, które przynieśliśmy.

Pan kucharz w profesjonalny sposób przygotował dla nas wyśmienity deser,

który zjedliśmy z wielkim apetytem.

Zorganizowane zajęcia były przeprowadzone w ramach Programu KIK/34.

Dzięki niemu dzieci poznają zasady zdrowego odżywania, poznają witaminy znajdujące się nie tylko

w owocach, ale i także w warzywach, uczą zasad higieny i dbania o własne zdrowie.

Nauczyciele wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia.

Dzięki takim zajęciom dzieci mają możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej, a także mają na celu

zachęcić dzieci do spożywania owoców i warzyw.