Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyka i zabawą,

gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu tygodni.

Jest impreza lubianą przez dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości.

W środę 11 lutego 2015r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy,

który tradycyjnie odbył się na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Połańcu.

Wystrój sali wprowadził uczestników w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów,

kowbojów Spaider- Mana…nie sposób zliczyć i wymienić  tych wszystkich postaci.

Wszyscy dobrze się bawili przy muzyce  Agencji Artystycznej „Patigo”  z Kielc.

Podczas trwania zabawy odbywały się różne quizy i zabawy

. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Równocześnie w trakcie trwającej zabawy na sali obok Pan fotograf robił zdjęcia każdej grupie,

by uwiecznić jak pięknie dzieci wyglądały na tegorocznym balu.

Dzieci miły także czas na słodki poczęstunek, w postaci pysznych oponków i herbatki, który przygotowały Panie kucharki .

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy także wolontariuszki z gimnazjum, które zachęcały wszystkich do tańca i wspólnej zabawy.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólne ze swoimi paniami w zabawie karnawałowej.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoła uśmiech z małych twarzyczek nie zniknął mimo chwilowego zmęczenia.

Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.  W trakcie balu pojawili się również rodzice naszych milusińskich, którzy w większości bardzo chętnie tańczyli ze swoimi pociechami.

Pod koniec balu Pani Dyrektor Anna Kaniszewska podziękowała rodzicom za pomoc w ubieraniu sali a także za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Bal umożliwił wszystkim dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz dostarczył wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji gimnazjum  Panu Jerzemu Nowakowi za udostępnienie sali gimnastycznej,

dyrekcji CKiSz  Pani Joannie Juszczyńskiej za wypożyczenie kolorowych materiałów które ozdabiały ściany,

dyrekcji Szkoły Podstawowej Pani Ewie Bialik za udostępnienie stołówki,

zespołowi PATIGO za czas spędzony w tanecznym kroku, PanuMariuszowi Kowalikowi za pracę jako fotograf,

uczennicom - wolontariuszkom z Publicznego Gimnazjum w Połańcu za wspólną zabawę z dziećmi,

rodzicom, którzy pomagali przystrajać salę balową oraz wszystkim którzy przyczynili się do tego,

by ten czas był wyjątkowy i na długo zachował się w pamięci dzieci.