W miesiącu marcu, przez cały tydzień przedszkolaki "podróżowali"

po europejskim kraju jakim jest Holandia.

Dzieci poznawały najważniejsze informacje

oraz zwyczaje panujące w Holandii.

Dowiedziały się , że Holendrzy uwielbiają po swej krainie  podróżować rowerem, a podziwiać tam można piękne pola tulipanów.

Również nieodłącznym elementem holenderskiego

krajobrazu są wiatraki.

Przedszkolaki próbowały tradycyjnych smaków holenderskich-

sera, pysznego jabłecznika- oczywiście z dużą ilością cynamonu.

Próbowały również  swoich sił przy samodzielnym wykonaniu cynamonowych ciasteczek.

Przy pomocy rodziców i nauczycieli, każda grupa zorganizowała wystawę kwiatów wiosennych.

Tydzień holenderski był dla dzieci ciekawym doświadczeniem pełnym wrażeń i zaskakujących niespodzianek.