„ Chociaż na podwórku i jest jeszcze zimno

I trochę za wcześnie robi się ciemno.

To wszystkie dzieciaki, stale myślą o tym:

Kochana wiosenka jest już za płotem…”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i wszyscy czekamy na nią z wielką niecierpliwością. Dlatego dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielami przygotowały się na jej przyjście. 20 marca przedszkolaki, jak co roku wyruszyły z przedszkola w barwnym korowodzie, aby na placu przedszkolnym powitać kalendarzową wiosnę.

Dzieci niosły Marzannę, by zgodnie ze zwyczajem zabrała ze sobą wszelkie oznaki zimy oraz zielony gaik – symbol budzącej się do życia wiosny. Przedszkolaki przegoniły zimę wesołymi piosenkami i wierszykami o wiośnie, opowiadały o symbolach tej pięknej pory roku, a Marzannę pożegnały słowami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno zrób miejsce Wiośnie, uciekaj gdzie pieprz rośnie. Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno pięknie Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy!”. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno, kolorowo i wesoło.

Tego dnia piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spacerów dlatego Pani Dyrektor Anna Kaniszewska zaprosiła dzieci z wszystkich grup na pierwszy wiosenny spacer ulicami naszego miasta. Przedszkolaki obserwowały zmieniającą się wokół przyrodę i uważnie wypatrywały pierwszych oznak wiosny. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola w wiosennych nastojach z nadzieją, iż niedługo będą mogły bawić się w promieniach słońca, a wszystko wokół się zazieleni i rozkwitnie po zimowym śnie.

Monika Szywała