W dniu 20 marca 2015 r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Połańcu po raz kolejny przyłączyły się do akcji "Czysta Gmina – Wiosenne Sprzątanie".  Wraz ze wszystkimi grupami, po zajęciach na temat recyklingu i potrzeby segregacji śmieci uczestniczyliśmy w zbiorowym sprzątaniu.

Dzieci wraz ze swoimi paniami ruszyły do walki ze śmieciami. Przy bardzo sprzyjającej aurze, akcja rozkręciła się zdumiewająco. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki sprzątały teren wokół przedszkola uwijając się jak mróweczki. Bystremu wzrokowi przedszkolaka nie umknął nawet najmniejszy śmieć. Zadowoleni i dumni z efektów swojego działania postanowiliśmy udokumentować to dzieło kilkoma fotkami.

Akcja "Czysta Gmina – Wiosenne Sprzątanie" udała się dzieciaczkom wspaniale. Nikt nie szczędził sił i zaangażowania w pracę na rzecz porządku w naszej gminie. Ten dzień będziemy wspominać bardzo mile. Kto  pomyślał, że podczas sprzątania można się tak doskonale bawić? Bardzo cieszymy się, że choć odrobinę pomogliśmy, a to co najważniejsze - to wartości wychowawcze i świadomość narastającego problemu świata, przekazane małym dzieciom.

Joanna Kicińska -  szkolny koordynator akcji.