Dnia 20.04.2016 roku dzieci z grupy Biedronki i Kotki miały możliwość zwiedzenia Zakładu Rolno – Spożywczego w Jasienicy w gminie Łoniów.

Celem  wycieczki było poznanie pracy w zakładzie oraz kształtowanie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków.

Zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa dzieci zobaczyły nowoczesną linię do segregowania owoców i warzyw oraz znajdujące się tam chłodnie. Zakład wyposażony jest również w nowoczesny system pakowania oraz automatyczną paletyzację. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zafascynowani byli maszynami i sprzętem  tam się znajdującym – wózkami widłowymi, tirem na który pakowano jabłka itp.

Kończąc zwiedzanie dzieci otrzymały piękne, rumiane i soczyste jabłka, które zjadły w przedszkolu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowali pracownicy zakładu. Na zakończenie zrobiliśmy  sobie  wszyscy pamiątkowe zdjęcia.

Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji Zakładu Rolno- Spożywczego w Jasienicy za miłe przyjęcie i umożliwienie zwiedzania.