Zdając sobie sprawę, że jako nauczyciele  mamy wpływ na świadomość ekologiczną swoich wychowanków, staramy się uwrażliwiać ich na piękno przyrody, a równocześnie uświadamiać im, jak duża jest ich rola w utrzymaniu czystości środowiska.

Wielkie sprzątanie poprzedzone zostało pogadanką na temat: "Dlaczego sprzątamy świat?", "Jak chroni nasze środowisko przed odpadami”? Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice gumowe, worki na śmieci  wyruszyły na ulice naszego miasta. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady.  Następnie z wielkim zaangażowaniem zbierały papierki z terenów zielonych, znajdujących się w pobliżu przedszkola. Cieszyły się z każdego "złowionego" odpadu. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza.

Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

Poprzez nasze działania pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie myślenia
i zachowania dzieci na rzecz pozytywnego wizerunku naszego miasta. Ważne jest, aby taką postawę kształtować u dzieci od najmłodszych lat.