W minionych dniach tj. 14 - 15 maja odbyły się

uroczyste obchody  222 rocznicy Uniwersału Połanieckiego

Występy, koncerty i pokazy na muszli koncertowej oraz na Placu Uniwersału Połanieckiego to atrakcje, które umilały czas i podkreślały wyjątkowy charakter obchodów kościuszkowskich.

Jedną z głównych atrakcji dla przedszkolaków była lekcja historii na Kopcu Kościuszki, która miała miejsce 13 maja.Kosynierzy z Towarzystwa Kościuszkowskiego, na czele z prezesem Radosławem Matusiewiczem, przybliżyli najmłodszym mieszkańcom Połańca historię Kopca i najstarszych dziejów miasta.

Dzieci z naszego przedszkola również poczuły patriotyzm lokalny i wystąpiły z programem artystycznym na Rynku starego miasta. Program obejmował następujące występy:

1.     „Koniczynki”  zatańczyły taniec „Country” -  J.Marczewska

2.     „Pszczółki” zaprezentowały  „Rock and Roll” - A. Arczewska- Żak, A. Kaniszewska, J. Pietras

3.     „Smerfy”  pokazały taniec  „Tarantella” -  G. Poniewierska, E. Wojnarowska

4.     „Słoneczka” podskakiwały w rytm „Poleczki” - M. Hodacka, A. Sakławska, J. Pietras

5.     „Kotki” przedstawiły inscenizację muzyczną „Przebudzenie” -  A. Wróbel, K. Rybicka, J. Pietras.

Na koniec wszystkie przedszkolaki zaprezentowały inscenizację ruchową do piosenki „Dłonie” M. Jeżowskiej . Dzieci do występu przygotowała pani rytmiczka Joanna Pietras.

Pogoda „wytrzymała”, energia rozpierała, atrakcje znakomite bo w wykonaniu dzieci, cóż można dodać więcej – do zobaczenia za rok!