„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Dnia 16.09.2016r. wychowankowie z połanieckiego przedszkola

byli wyjątkowo szczęśliwi i zadowoleni  - obchodzili, bowiem swoje święto

– Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, które przypada na 20 września.

Święto ma na celu propagowanie znaczenia edukacji przedszkolnej

w rozwoju i wychowaniu każdego dziecka.

Symbolem tego dnia stał się już w przedszkolu barwny korowód - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać w pięknych strojach, udekorowanych kotylionami i z balonikiem w rączce paradujących po ulicach Połańca. Korowód poprowadziła Kapela Ziemi Staszowskiej, na czele z Panią Anną Kaniszewską Dyrektorem Przedszkola Publicznego w Połańcu i kosynierami z Towarzystwa Kościuszkowskiego. Ponieważ miejscem docelowym spotkania był Rynek, całą drogę eskortowali nas policjanci w radiowozie z Komendy Policji w Połańcu.

O dniu przedszkolaka nie zapomnieli czcigodni goście, którzy złożyli piękne życzenia dzieciom: Pan Wiceprzewodniczący Zdzisław Kwiatkowski, Pani skarbnik Małgorzata Żugaj, Radny Powiatu Staszowskiego Jacek Nowak, Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Połańcu Alicja Dalmata, Pani Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu Renata Wójtowicz, oraz Przedstawiciele Rady Rodziców.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym podopiecznym wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Atrakcyjne tańce w wykonaniu przedszkolaków aktywizowały wszystkich wychowanków bo wesołe rytmy zachęcały do wygibasów. Gratulujemy dzieciom występów, a Paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci.

Ulubiony wujcio Mariusz jak zawsze upamiętnił nasz wyjątkowy dzień robiąc pamiątkowe fotki.

Specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Kolejny raz potwierdził, że jesteśmy jedną wielką przedszkolną rodziną.

Wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń,

uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil

spędzonych w Przedszkolu Publicznym w Połańcu!

Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.

LINK PONIŻEJ:

Anna Kaniszewska, Beata Mika