Choć bez aktorskiego wykształcenia, realizują marzenia własne i dzieci. Pracownicy i rodzice Przedszkola Publicznego w Połańcu przygotowali wspaniały prezent mikołajkowy dla dzieci

– wystawili bajkę pt. „Pan Andersen opowiada baśnie”

czyli "Calineczka i "Księżniczka na ziarnku grochu".

Przedstawienie odbyło się 7 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni, która wypełniła salę podczas czterech odsłon spektaklu. Dodało to splendoru, blasku całemu wydarzeniu w teatrze. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli i żłobka, dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Zrębina, Łubnic, Wilkowej, Pacanowa,  a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu, wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej. Natomiast o godzinie 1700 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca.

Nie lada sztuka zrobić z amatorów aktorów, a dokonała tego Pani reżyser Anna Wąż – nauczycielka języka polskiego.

A oto obsada aktorska: Andersen - Agnieszka Bujakiewicz; Wróżka, Paź  – Paulina Bąk; Mama Calineczki, Ochmistrz – Edyta Dziedzic-Godlewska; Książę Elfów, Księżniczka Wędrowniczka w Czerwonych Rękawiczkach – Kamila Magdziarz; Myszka – Dorota Golonka; Ropucha, Księżniczka Pięciu Sosen – Karolina Guzik; Ropuch – Żabik, Królewicz  – Grażyna Olejarnik; Motyl – Kasia Nowińska-Karaś; Chrabąszcz – Agnieszka Bobrowska; Chrabąszczówna,  Księżniczka Srebrna Chmurka – Agnieszka Zakłada; Kret, Król – Paulina Szeliga; Jaskółka – Sylwia Połetek; Calineczka, Służka – Marlena Kwapisz; Elf, Trembacz – Dominika Brozińska; Elf, Trembacz - Roksana Łukawska; Elf, Sługa  -  Monika Antonik; Elf, Księżniczka Marcepanu - Dorotka Rzepka; Królowa – Monika Mikoda; Herold – Jola Cebula; Pirlipatka/Księżniczka – Wioletta Ziętarska; Księżniczka Hulajnóżka Tańcząca na Paluszkach – Ania Koperska.

Ten niecodzienny prezent wywołał uśmiech na twarzach publiczności. To wspaniałe wydarzenie pokazało jak przedszkole w Połańcu integruje rodziców, społeczność lokalną  oraz placówki oświatowe nawet spoza terenu gminy. Miłym akcentem były słowa uznania i podziękowania za tak wspaniały występ przez władzę naszego miasta w osobie Pana Przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Lolo, który w imieniu samorządu przekazał dla placówek przedszkolnych piękne baśnie i bajki.

W ten dzień wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie mieli możliwość pobawić się z rówieśnikami w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. Wiele radości sprawiły im prezenty mikołajkowe, a rodzice przedszkolaków przekazali zgromadzone podczas zbiórki środki czystości.

Gratulujemy sukcesu! Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało! Nic dziwnego, że aktorów nagrodzono gromkimi brawami i już szykują turne po kraju...