W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy  Przedszkola  „Wszyscy dla wszystkich - poznajemy zawody”, w stycznia 2017 roku dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki wybrały się z wizytą do zakładu zegarmistrzowskiego, aby dowiedzieć się na czym dokładnie polega praca zegarmistrza.

Pan bardzo ciekawie opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci zobaczyły ogromną kolekcję zegarów dużych i małych, starych i nowszych. Dowiedziały się jak zbudowane są zegary i jak  mogą być wykorzystywane. Dzięki temu mogliśmy odczytać przy pomocy Pana zegarmistrza godziny  z różnych zegarów, nawet tych nietypowych. Dzieci poznały pracownię od „kuchni”, mogły nie tylko oglądać zegarki i ich mechanizmy ale i też posłuchać różnych dźwięków budzików oraz kukułki.Przedszkolaki zobaczyły również  lupę zegarmistrzowską i malutkie narzędzia przydatne w tym zawodzie.

Pan podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją za co serdecznie mu dziękujemy.

Na koniec dzieciaki wręczyły miłemu gospodarzowi kartkę z podziękowaniami.

Halina Bieniek