Dnia 24.11.2017r. przedszkolaki z grup „Słoneczka” i „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Połańcu, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Z odpowiedzialną i bardzo potrzebną pracą urzędników pocztowych zapoznał wszystkich Pan Naczelnik Poczty. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty oraz jej wyposażenie: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Dowiedziały się także, w jaki sposób segreguje się paczki, listy oraz inne przesyłki, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet Świata.Uważnie słuchały, jaką drogę musi przebyć list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata.

Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z opisem wyglądu symbolu poczty oraz skrzynki pocztowej. Wizyta na poczcie była również okazją do samodzielnego wysłania wcześniej przygotowanych listów do Świętego Mikołaja. Na zakończenie spotkania, w ramach podziękowania dzieci wręczyły na ręce Pana Naczelnika Poczty własnoręcznie wykonany upominek i zarecytowały wiersz o listonoszu.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego „Kotki” i „Słoneczka” wiedzą już prawie wszystko.

Monika Szywała