„Czysta woda ,zdrowa woda sił każdemu dziecku doda!” „-pod takim hasłem 22 marca przedszkolaki z Połańca świętowały Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko , a w jednej z sal przedszkolnych dla wszystkich przedszkolaków zostały zorganizowane uroczyste obchody Dnia Wody. Na wspólne świętowanie zostali zaproszeni również rodzice, a dzieci z grupy Smerfy wraz z paniami przygotowały na ten dzień krótkie przedstawienie mające  na celu przybliżenie  zgromadzonym znaczenia wody w otaczającej nas przyrodzie. Podczas obchodów wody nie mogło również zabraknąć Wodnej Wróżki, która przybyła w tym dniu do przedszkolaków, aby uświetnić swoja obecnością uroczyste obchody Światowego Dnia Wody.

Znalezione obrazy dla zapytania mamo tato wolę wodę program

Wodna Wróżka odczytała przedszkolakom list od Kropelki Wody ,która uświadomiła    zgromadzonym konieczność racjonalnego korzystania z wody oraz  znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. Dzieci wraz z wróżką oraz przy udziale zaproszonych rodziców  brały udział  także w „wodnych” doświadczeniach, dzięki którym dowiedziały się, jakie właściwości ma woda , dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni oraz co w wodzie się rozpuszcza , a co nie?. Wspólnym zabawom nie było końca.

Na zakończenie dzieci wraz z paniami i rodzicami wspólnie odśpiewały piosenkę „Mamo tato wolę wodę”.

Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!!!