Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Czuwa, żeby się komu co złego nie stało.
Z daleka już widzimy jego czapkę białą.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu.
Zawsze spieszy z pomocą kiedy trzeba pomóc.
Uśmiecha się do dzieci, ręką do nich kiwa.
Grozi nieraz palcem i tak czasem bywa.

W dniu 16 maja przedszkolaki z grup Pszczółki oraz Biedronki odwiedziły policjantów z Komisariatu Policji w Połańcu.

W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami

oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy osoby przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Połaniec

porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Zwiedzający zobaczyli sprzęt jakim dysponuje policja.

Nie lada atrakcją dla najmłodszych był policyjny radiowóz, który zaprezentował dzieciom Pan Policjant.

Każdy przedszkolak miał możliwość usiąść za kierownicą, włączyć sygnały dźwiękowe oraz świetlne w radiowozie

a także dać sobie założyć prawdziwe kajdanki. Zabawy było co niemiara.

Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola.

Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy

w przedszkolu, w domu oraz podwórku.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.

Wycieczka była bardzo interesująca przyniosła wiele radości przedszkolakom, świadczyły o tym

oznaki zadowolenia na twarzach dzieci oraz deklaracje chęci zostania policjantem i policjantką.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Połańcu

za możliwość zwiedzenia oraz poznania ciężkiej pracy Policjanta.

K. Materkowska