Matołek mądra głowa błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa...

Po drodze odwiedził dzieci zpołanieckiego przedszkola i żłobka. Ten bajkowy gość odwiedził nas w dniach 12-15.06.2018r. Koziołek Matołek opowiedział dzieciom o niezwykłych przygodach, jakie przeżył w drodze do Pacanowa oraz fikał koziołki, śpiewał i bawił się z wspólnie z przedszkolakami.

Znalezione obrazy dla zapytania koziołek matołek

Głównym celem wizyty Matołka było propagowanie czytelnictwa. Wszyscy wiemy, że nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, dlatego sympatyczny Koziołek bardzo chętnie czytał bajki we wszystkich grupach. Radości było co nie miara! A głośnego: „MEE, mee!” jeszcze więcej. Nasz gość zwrócił uwagę dzieci na to, dlaczego warto czytać. Bo przecież, czytanie dzieciom rozbudza w nich ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych.

Na zakończenie spotkania każda grupa zapozowała do pamiątkowego zdjęcia z Koziołkiem. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły goszcząc naszego „przyjaciela”. Radości i uściskom nie było końca!

B. Mika