Pan Konstanty Michorowski do przedszkola zawitał

i bajeczki nam poczytał…

Pięknie za to DZIĘKUJEMY!

I już kolejnej wizyty oczekujemy!

Przy tej okazji strój kosyniera zobaczyliśmy dorodny,

Panie Kostku prosimy  - niech Pan nadal będzie taki pogodny.

Pańska szlachetność to piękna cecha,

Może z Pana przykład brać każda przedszkolna pociecha!

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką.  Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole kilka lat  temu, włączyło się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W naszym przedszkolu  codziennie mamy styczność z literaturą dziecięcą, w trakcie poobiedniego odpoczynku czytamy  dzieciom bajki. Staramy się też zapraszać różnych gości do głośnego czytania dzieciom. W związku z tym 15 i 19 czerwca2018 r. odwiedził wszystkie przedszkolaki nasz serdeczny przyjaciel Pan Konstanty Michorowski  i przeczytał wiele bajek i wierszy. Nasz gość przekazał także do biblioteczki przedszkolnej dużą kolekcję zbiorów i zwrócił uwagę dzieci na to, że każda książka ma dużą wartość i należy o nią dbać. Ponadto Pan Kostek jako wzorowy patriota lokalny wystąpił w stroju kosynierskim  i porozmawiał  z dziećmi o dawnych zwyczajach  i swoim stroju. Taką piękną postawą pokazał przedszkolakom jak ważna dla każdego jest tradycja i historia, która kształtuje naszą tożsamość narodową. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i wspólnych pląsów z Panem Kostkiem.

Dziękujemy serdecznie Panu Konstantemu za wspaniałą współpracę i zaangażowanie w życie przedszkolne.

B. Mika

A. Kaniszewska