Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty od przedszkolaków

świeci słońce złote.

Dla Ciebie na oknie

usiadł barwny motyl.

Matka, mama, matusia, matula, mateńka – najważniejsza osoba w naszym życiu. Jest nam najbliższa niezależnie od naszego wieku – nieważne czy jesteśmy dziećmi, nastolatkami, czy dorosłymi ludźmi. Wiemy, że gdy tylko mamy jakiś problem, kłopot czy smutek to możemy do niej przyjść a ona wysłucha, doradzi, pomoże. Zawsze jest przy nas niezależnie od wszystkiego.

W dniach od 22 do 28 maja wszystkie dzieci z połanieckich przedszkoli podziękowały swoim ukochanym mamom i tatusiom za to wszystko co dla nich zrobili i robią. Dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnego świętowania. Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty na salach przedszkolnych dzieci prezentowały programy artystyczne – recytowały wiersze, śpiewały piosenki, nie zabrakło też tańców i zabaw. Dwie grupy z Przedszkola Publicznego, gr. „Kotki” i gr. „Biedronki” wystąpiły na deskach dużej sceny w CKiSz w Połańcu. Po występach dzieci rozdały swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki. Niejednej mamie i niejednemu tacie łza się w oku zakręciła. Po występach był czas na poczęstunek gdzie przy wspólnym stole były rozmowy  i integracja.

I choć taki dzień jest raz w roku, to wzruszenia pozostaną na długo w pamięci wszystkich.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć wszystkim, którzy zaangażowali się w występy dzieci, zadbali o ich piękny ubiór oraz o poczęstunek. Podziękowania składamy również pani dyrektor CKiSz w Połańcu – pani Joannie Juszczyńskiej za udostępnienie  sceny oraz wszystkim pracownikom CKiSz którzy pomagali nam zawieszać dekoracje, oświetlali występy dzieci i panu Adamowi za włączanie muzyki i czuwanie nad nagłośnieniem.