Tego  jeszcze  nie  było !!!  Dnia  30 października w ramach projektu „KIK 34”  w  naszym  przedszkolu  zorganizowano  "Pomarańczowy Dzień" - którego celem było przedstawienie i promowanie wśród dzieci spożywania warzyw i owoców. W  tym  dniu  pojawiły  się  same  pomarańczowe  przedszkolaki - i  nie  tylko  one!  Panie  również  dołączyły  do  wspólnej  zabawy.

W  tym  wyjątkowym  dniu  nie  zabrakło  pomarańczowych  atrakcji !!!  Dzień  był  pełen  niespodzianek.  Dzieci  uczestniczyły  w  zabawach  ruchowych,  odgadywały  zagadki,  śpiewały  piosenki  oraz  tańczyły.

W ciągu całego dnia zaproponowałyśmy dzieciom różnego rodzaju zabawy i zajęcia praktyczne promujące zdrowy styl życia i zachęcające do sięgania po warzywa i owoce nie tylko w kolorze pomarańczowym.

Z  wielką  ochotą  nasze przedszkolaki zajadały pomarańczowe owoce i warzywa i popijały własnoręcznie wykonany sok marchewkowo- owocowy.  Dzieci wesoło bawiły się poznając również zwierzęta w kolorze pomarańczowym oraz wykonały piękne prace plastyczne w pomarańczowej kolorystyce.

Panie kucharki przygotowały dla przedszkolaków również pomarańczowe niespodzianki:

niezwykle zdrowe, bardzo pomarańczowe dania- zupkę dyniową, marchewkę oraz pomarańczową galaretkę. Pycha!

Niewątpliwie kolor pomarańczowy będzie odtąd kojarzony nie tylko z pomarańczami.

Po takiej dawce witamin, śmiechu  i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne  i uśmiechnięte.