W związku z realizowaną tematyką tygodnia „Moje zdrowie i bezpieczeństwo” oraz w trosce o wzbogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu i pracy lekarza zaprosiliśmy na spotkanie Panią Doktor Ewę Zalewską- babcię naszej koleżanki Julci.

Podczas spotkania dzieci z grup „Pszczółki”, „Skrzaty” oraz „Krasnoludki” dowiedziały się min. o tym jak nazywają się niektórzy lekarze specjaliści, czy dzieci samodzielnie mogą brać leki. Pani doktor przedstawiła bardzo ciekawe i pomocne w zachowaniu zdrowia informacje w oparciu o ciekawe przykłady z życia przedszkolaków. 

Przedszkolaki mogły użyć stetoskopu, aby usłyszeć bicie swojego serca. Pani doktor pokazała również dzieciom różne narzędzia, które są potrzebne jej w pracy. W ciekawy i prosty sposób przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci z zaciekawieniem słuchały naszego gościa doceniając zaangażowanie Pani Doktor i chęć przekazania jak największej ilości informacji. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący uświadomiła dzieci o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Prowadząca rozmawiała także o przełamywaniu lęku przed szczepieniami ochronnymi ponieważ są one potrzebne dla ochrony zdrowia. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a mali uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania się. Na koniec wszystkie maluchy dostały naklejki dzielnego pacjenta co sprawiło im wiele radości.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.

Dziękujemy Pani Doktor Ewie Zalewskiej, że znalazła czas opowiadając na nasze zaproszenie.

K.Materkowska

A.Żak