alt

     Ziemniak - jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. Stał się inspiracją do zoorganizowania wspólnej zabawy... W pierwszych dniach jesieni - 2.10.2012r. odbyła się impreza z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka, w której uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. 

Po przybyciu na działki "RELAKS" w Połańcu nasze przedszkolaki powitała Pani Jesień, która zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Nie brakowało również zagadek oraz konkursów sprawdzających "jesienną wiedzę" naszych maluchów. Po skończonej zabawie przyszła pora na pyszne pieczone ziemniaki, które w tym roku smakowały wyjątkowo wyśmienicie. Kiedy brzuszki były już pełne wybraliśmy się na spacer po ogródkach działkowych. Mogliśmy podejrzeć jesienne prace na działkach, jak również zobaczyć warzywa i owoce tam rosnące. Zmęczeni ale pełni poztywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Szkoda, że na kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka trzeba czekać cały rok...