Przez cały tydzień dzieci z grupy Kotki poznawały pracę listonosza, jego strój, akcesoria niezbędne w tej trudnej pracy. Uczyły się jak adrwesować list i jaką drogę musi przebyć by trafił do właściwego adresata. Utrwaleniem tematu kompleksowego była wycieczka na pocztę, która odbyła się 24 października 2012r.  Dzięki tej wycieczce przedszkolacy poznali wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład zapłacić rachunek lub wysłać pieniądze. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń. Dziękujemy wszystkim pracownikom poczty za miłe przyjęcie.