22.02.2013r.

Poznając wartości i tradycje wynikające z regionalizmu grupy Kotki i Smerfy odwiedziły Izbę Pamięci Patrona Szkoły i Izbę Regionalną znajdujące się w Szkole Podstawowej w Połańcu. Zwiedzając Izbę Regionalną odbyliśmy prawdziwą wyprawę w przeszłość… Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści o dawnym życiu…

Mogły zobaczyć też na własne oczy przedmioty używane w owych czasach: żelazko z duszą, tarę, zabawki z drewna, kołowrotek, urządzenia do pracy polowej, meble – stare łóżko z pościelą… Przedszkolacy mięli też okazję obejrzeć pamiątki, rekwizyty, obrazy i księgozbiory związane z T. Kościuszką – patronem szkoły. Słuchając opowieści i oglądając przedmioty z czasów naczelnika byliśmy pełni szacunku do naszej historii oraz dumy, że się tu urodziliśmy. Relaksującym momentem naszej wyprawy były zabawy w prawdziwej sali bilardowej! Dzieci z wielkim przejęciem dzierżyły w dłoniach kije, którymi starały się celować w bilę… niejedna wpadła do łuzy!

Serdecznie dziękujemy p. Sabinie Roguz za piękną

wyprawę w przeszłość!