Dnia 12 kwietnia 2013 roku w Centrum Kultury i Sztuki odbył się XIV Przegląd Zespołów Przedszkolnych „Ekologia w wierszu i piosence”, w którym wzięło udział 180 przedszkolaków z  Miasta i Gminy Połaniec, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej z Pacanowa oraz ze świetlicy dla małych dzieci w  Ratajach Słupskich.  Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Organizatorami przeglądu byli: Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Nasze przedszkole dumnie reprezentowała grupa „Leśne Ludki” , która zaprosiła wszystkich na spacer po naszym mieście i zaprezentowała inscenizację pt. „Naszym domem – czysty, zielony Połaniec”. Program artystyczny przygotowały panie: Grażyna Poniewierska, Ewa Witkowska i Joanna Pietras.Sześciolatki wykazały się niesamowitym kunsztem aktorkim, a ich stroje i choreografia zachwyciły wszystkich obecnych. Przedszkolacy swoją pozytywną energią szybko zarazili zgromadzoną publiczność, która już po zaledwie kilku minutach rozbujała się na całego w rytm zaserwowanych hitów muzycznych. Zachwyceni goście bardzo długo oklaskiwali małych artystów. Wszystkie dzieci i placówki biorące udział w przeglądzie otrzymały upominki i nagrody.