Drodzy Rodzice!

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom planujemy otwarcie Przedszkola Publicznego w Połańcu od 25 maja 2020r.

Ze względów organizacyjnych prosimy Państwa, którzy chcą posłać dziecko do przedszkola od 25 maja 2020r. o ZGŁOSZENIE tego faktu:

• telefonicznie (158650916) w godzinach od 9:00 do 14:00 lub

do piątku (15 maja) do godziny 12:00.

Uzyskane informacje pozwolą nam odpowiednio dostosować się organizacyjnie.

W okresie panującej pandemii COVID-19 w naszych placówkach obowiązywać będzie „Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w Przedszkolu Publicznym w Połańcu”. Zawiera ona wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego, które będą obowiązywały pracowników przedszkoli oraz rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Zapewnienie i przestrzeganie tych obostrzeń sanitarnych są warunkiem bezpiecznego funkcjonowania przedszkoli. Zachęcamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z tym dokumentem, który dostępny jest na stronie internetowej naszego przedszkola (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) .

Rodzice, którzy zdecydują się posłać dziecko do przedszkola otrzymają na maila „Procedurę bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w Przedszkolu Publicznym w Połańcu” oraz załączniki. Prosimy o dostarczenie do placówki uzupełnionego oświadczenia oraz deklaracji – co jest warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola.

• Skan dokumentów prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
  • Pozostawić dokumenty w skrzynce pocztowej umieszczonej przy wejściu do przedszkola do 21.05.2020r. (czwartek).

W celu skutecznej realizacji tych wszystkich wytycznych niezbędne jest współdziałanie Państwa z pracownikami przedszkoli. W związku z tym przedstawiam Państwu najważniejsze zalecenia.

Od 25 maja 2020r. nasze przedszkola będą funkcjonowały w szczególnym reżimie sanitarnym.

W związku z wytycznymi GIS liczba miejsc dla dzieci w placówkach będzie bardzo ograniczona.

W sali przedszkolnej może przebywać 1 dziecko na 4 m2 oraz dwóch opiekunów (nauczyciel i pomoc nauczyciela) co bardzo ogranicza liczbę wychowanków.

W przedszkolu będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze.

Dla dzieci pozostających w domu będzie organizowane na dotychczasowych zasadach zdalne nauczanie.

W związku z panującą pandemią i wzrostem zachorowań placówka w szczególnym reżimie sanitarnym będzie przyjmowała w pierwszej kolejności dzieci tylko tych rodziców, którzy nie mogą im zapewnić opieki w domu.

Na terenie placówki dzieci i nauczyciele nie muszą nosić maseczek.

Rodzic lub opiekun przyprowadzający dziecko nie wchodzi do budynku przedszkola. Musi mieć ubraną maseczkę i rękawiczki jednorazowe. Przed wejściem do placówki rodzic ma obowiązek odkazić ręce płynem dezynfekującym. Dzieci po wejściu na salę  będą niezwłocznie myły ręce mydłem antybakteryjnym.

Dziecko przed wejściem do placówki w obecności rodzica ma badaną temperaturę, warunkiem przyjęcia dziecka jest zgoda na mierzenie temperatury. Nie zostanie przyjęte dziecko, które ma jakiekolwiek objawy chorobowe (np. katar, kaszel, stan podgorączkowy >37).

W przypadku pojawienia się powyższych objawów podczas pobytu w placówce, dziecko jest natychmiast izolowane w wyznaczonym do tego pomieszczeniu, a rodzic po jego powiadomieniu ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko z przedszkola.

Rodzice mają obowiązek podać aktualny numer telefonu, podpisać oświadczenie o świadomości zagrożenia związanego z przyprowadzeniem dziecka do przedszkola w czasie pandemii oraz deklarację, które są do pobrania ze strony przedszkolnej.

Rola rodziców w procesie powrotu dzieci do przedszkola jest bardzo istotna. Każdy rodzic powinien wyjaśnić dziecku, jakie zasady obowiązują w placówce i dlaczego zostały one wprowadzone. Rozmowę należy przeprowadzić w formie pozytywnej, aby wytworzyć w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego rodzice przyprowadzający dzieci są zobowiązani zachować bezpieczne odległości (2m). Dziecko odbierane jest od rodzica w wejściu do przedszkola.

Cała placówka będzie dezynfekowana kilka razy dziennie. Wprowadzamy zakaz przynoszenia zabawek, kocyków, pieluszek tetrowych, książek itp. W sytuacji, gdy w domu jest osoba w kwarantannie, izolacji lub ma objawy chorobowe przyprowadzenie dziecka jest niemożliwe.

Wprowadzane środki bezpieczeństwa są niezbędne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Trudno nam w tej trudnej sytuacji wybiegać daleko w przyszłość ale wakacje zbliżają się dużymi krokami. Zwracam się z prośbą do Państwa aby zgłaszać dzieci, które muszą w wakacje skorzystać z opieki przedszkola. Wszyscy musimy mieć świadomość, że nadal mogą to być trudne warunki epidemiologiczne i w placówce mogą obowiązywać szczególne warunki sanitarne. W lipcu dyżur wakacyjny będzie pełniło przedszkole przy ulicy Madalińskiego1, w sierpniu Filia Nr1 przy ul. Żapniowskiej 1. Zgłoszenie należy dokonać do 15 czerwca 2020r.  telefonicznie (15 8650916)  lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Serdecznie pozdrawiam

Anna Kaniszewska