W dniach 17 września 2020r.

z wizytą w Przedszkolu Publicznym w Połańcu Filii nr 1

zjawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Spotkania z poszczególnymi grupami  odbyły  się na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.  Celem było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, wzbudzanie zaufania do policjanta jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc, a przede wszystkim przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci, z chęcią opowiedzieli dzieciom  o swojej pracy oraz zasadach obowiązujących w ruchu  drogowym. Przedszkolaki z wielkim  zainteresowaniem słuchały m.in. o tym  jak bezpiecznie poruszać się na drodze, w szczególności jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, tak aby bezpiecznie znaleźć się na drugiej stronie ulicy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój policjanta, zapoznały się także ze sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu przybyłych gości. Nie lada atrakcją była prezentacja policyjnego radiowozu. Najwięcej radości wzbudzało prezentowanie sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych. Przedszkolaki z chęcią dzieliły się swoją wiedzą i sprawnie odpowiadały na pytania zadawane przez funkcjonariuszy policji.  Miały także okazję do samodzielnego zadawania pytań. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy!

P. Mazur