Grupa „Leśne ludki” włączyła się kolejną edycję „Sprintem do maratonu”.

W tym roku jest to już VI edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków.

W tym roku biegi odbyły się pod hasłem „Biega nasza Polska cała”. Organizując maraton małych maratończyków przyczyniamy się do popularyzowania biegów wśród dzieci; zachęcamy do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; wyrównujemy szansę wszystkich dzieci na wyrabianie nawyków podejmowania w życiu dorosłym aktywności fizycznej. Grupa „Leśne ludki” wybrała się do pobliskiego lasu, aby tam na łonie natury i świeżym powietrzu przebiec jak najdłuższy dystans. Najpierw była rozgrzewka, gdzie przedszkolaki przy muzyce ćwiczyły. Następnie zaczęły biegi w wyznaczonym miejscu. Na koniec maratonu każdy uczestnik otrzymał symboliczny medal i dyplom zwycięscy- Małego Maratończyka. Dzieci dzięki organizacji tego wydarzenia dowiedziały się więcej o promocji zdrowego stylu życia oraz o zdrowym odżywianiu, wzięły aktywny udział w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

NIECH KAŻDY PRZEDSZKOLAK DOŁĄCZY DO GRONA MAŁYCH MARATOŃCZYKÓW!

Arleta Cieślik