25 września dzieci z grupy „Leśne ludki” po raz pierwszy włączyły się w świętowanie

„Dnia pustej klasy”.

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia trzeba zajęcia przeprowadzić poza budynkiem przedszkola. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. Grupa „Leśne ludki” wybrała się na zajęcia do lasu. Na początku przedszkolaki miały znaleźć różne dary jesieni i ułożyć z nich swój obrazek przyrodniczy, następnie musiały znaleźć jak największą ilość przedmiotów w naturze, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę. Po tych zadaniach przyszedł czas na szukanie śladów zwierząt. Następnie przedszkolaki przeszły na Kopiec Kościuszki, gdzie czekało na nich zadanie plastyczne. Zadaniem dzieci było nazbieranie jesiennych liści i udekorowanie nimi sukni pani jesieni. Po skończonej pracy, aby troszkę się zrelaksować dzieci usiadły na kocach na trawie i z pełnym skupieniem słuchały pięknej bajki o zwierzątkach.

Niech piątek 25 września będzie dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

Arleta Cieślik