Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym.
11 listopada 1920 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Dlatego już u małych dzieci, rozbudzamy zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtujemy poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

Elfy.jpg

10 listopada 2020r. w Przedszkolu Publicznym w Połańcu wraz z Filiami dzieci z Paniami przygotowały  uroczyste inscenizacje z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem, piosenką oraz tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków zostały nagrane i zaprezentowane rodzicom.

Nasze przedszkole wzięło także udział w ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”, o godzinie 11.11 zabrzmiał hymn narodowy:  wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola śpiewali w poszczególnych salach.

Głównym celem  uroczystości przedszkolnych było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej Ojczyzny.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Beata Gołyska