W środę 22 maja przedszkolaki z grupy Smerfy oraz Kotki postanowiły ruszyć na wycieczkę do wsi Łęg koło Połańca. Korzystając z promyków słońca przedszkolaki spędziły czas na beztroskich zabawach na placu zabaw. Okrzykom radości nie było końca! Główną jednak atrajkcją okazała się wystawa ozdobnych kogutów i rasowych królików, które dzieci mogły podziwiać dzięki uprzejmości tutejszych mieszkańców. Najodważniejsi mogli pogłaskać, a nawet przytulić zwierzaki. Kolejną niespodziankę przygotowała Pani Kazimiera Czechowska, mieszkanka Łęgu, która zademonstrowała dzieciom sztukę powstawania pączków. Na koniec wszystkie przedszkolaki mogły skosztować słodkich pyszności :) Pączki znikały z talerzy w mgnieniu oka. Za tak miłe przyjęcie przedszkolaki podziękowały recytując wiersze i śpiewając piosenki. Z uśmiechem i pełnymi brzuszkami wróciły do przedszkola.