Z okazji mikołajek wydawnictwo „Podręcznikarnia” ogłosiła konkurs na portalu Facebook, w którym wzięły udział dzieci z grupy „Elfy” z naszego przedszkola. Zadaniem uczestników było ułożenie treści wiersza w który należało wpleść cztery poniższe słowa: Podręcznikarnia, Trefliki, Mikołaj, Renifer.

To zadanie okazało się niezwykłą zabawą. Sześciolatki z ogromnym zaangażowaniem wyszukiwały, rymowały i układały treść utworu tworząc wspaniałe dzieło. Miłym zaskoczeniem było znalezienie się wśród zwycięzców konkursu. Nasze przedszkolaki świetnie się spisały i zestaw gier w nagrodę otrzymały. To  na pewno jest ogromny sukces, choć nie pierwszy i zapewne nie ostatni!

Poniżej prezentujemy naszą twórczość literacką:

„Mikołaj wyrusza w podróż przed Świętami!

Musi spieszyć się ogromnie by się spotkać z Nami.

Wysłaliśmy listów tyle z prośbą o prezenty,

lecz czy znajdzie dla Nas chwilę Ten Mikołaj Święty?

Na szczęście Podręcznikarnia konkurs Nam ogłosiła

i zestaw gier do rozdania udostępniła.

Trefliki to dobre zielone pomocniki,

które prezenty przygotowały

i chętnie wszystkie dzieci

obdarować nimi chciały.

Renifer jest bardzo wspaniały

i obiecał dostarczyć je w rok niecały”.

Dziękujemy wydawnictwu „Podręcznikarnia” za zorganizowanie tak wspaniałego konkursu, który bawił, edukował i integrował.

E. Sałata