Drugim przedsięwzięciem wspieranym przez Eneę, w którym przedszkolaki wzięły udział to zakładanie zielonych ogródków, które zagościły przed budynkami naszych trzech placówek. Działanie to było realizowane w dniach 22-23.04.2021r.

W drewnianych skrzyniach przy aktywnym udziale dzieci, powstały zielone ogródki:

  • Ziołowy - z miętą, melisą, rozmarynem, bazylią, oregano, szczypiorkiem, rukolą, tymiankiem i kolendrą.
  • Kwiatów polnych – z łąkowymi kwiatami miododajnymi.
  • Kwiatów ozdobnych – z bratkami, daliami, lobelią i stokrotkami.

          Dzieci same wykonywały prace ogrodowe oraz siały i sadziły rośliny. Radość przyniosła przedszkolakom obserwacja naturalnego cyklu wzrostu rośliny a także możliwość opiekowania się nimi. Powstały wspaniałe, kolorowe i pachnące ogródki! Działanie to pozwoli doskonalić umiejętności takie jak samodzielność, odpowiedzialność, wzrost samooceny u dzieci poprzez sadzenie i opiekowanie się roślinkami.

 

Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

A. Kaniszewska

B. Mika

pp 2

F1 2

f2 2