Zbierano2021

Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami przyłączyło się do Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieram to w szkole”, którego organizatorem jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z siedzibą w Lublinie.                        

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, niesienie pomocy najbiedniejszym wśród których pracują misjonarze. Pomoc realizowana jest m.in. poprzez budowę studni głębinowych w Czadzie, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do przyłączenia się do tej akcji. Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.

W naszej placówce będziemy zbierać:

- zużyte baterie,

- telefony komórkowe,

- klocki LEGO (tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyncze, niekompletne i kompletne zestawy),- znaczki pocztowe (nowe i używane - używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu),

Projekt zawiera w sobie też program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Rzeczy prosimy przynosić do placówek i zostawiać w kartonach, które ustawione są na holu w każdym przedszkolu.

 

                                                                                                                         A. Cieślik