„Idzie lasem Pani Jesień

I maluje liście w lesie.

Te są żółte, te czerwone,

A te jeszcze są zielone.

Liście piękne, kolorowe

Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września 2021r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy nową porę roku - jesień. Część grup spotkało się z Panią Jesienią w sali, a inne wybrały się na spacer do lasu czy na ogródki działkowe, gdzie pełni energii i zapału szukały darów jesieni. Niektóre grupy spotkały się z Jesienią podczas grupowego ogniska na Święcie Pieczonego Ziemniaka, które pomogli zorganizować rodzice. Za co serdecznie dziękujemy.

phoca thumb l 244118820 894090318177622 2504697322553365808 n

 

Przedszkolaki obserwowały z zaciekawieniem kolorowe, spadające  z drzew liście, jarzębinę dumnie prezentującą się na drzewach oraz żołędzie leżące pod dębami, które dzieci z zaangażowaniem zbierały. Pani Jesień, która zaczęła panowanie przyniosła dla dzieci wielki kosz wspaniałych darów jesiennych – zarówno tych, które można zjeść, jak i tych, z których można zrobić fantastyczne prace plastyczne, np. przepiękne róże z liści lub ludziki z kasztanów i żołędzi.  W każdej grupie bawiła się z dziećmi, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku. Nadmienić trzeba, że nie obyło się bez matematyki, bo liczenie liści, rozpoznawanie ich kształtów i nazywanie kolorów to przecież matematyka. Przedszkolaki uwielbiają liczyć, tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. W tym dniu kąciki przyrodnicze zostały wzbogacone o różnorodne dary jesienne, zebrane podczas spaceru. W niektórych grupach zawitał Leśny Skrzat „Hałabała”, który również witał jesień z przedszkolakami.

Mamy nadzieje, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, a przepiękna barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby! Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wspólnie przywitać jesień i cieszyć się z jej nadejścia, gdyż przynosi nam swoje dary i ubiera świat w piękne kolory. 

Anna Janicka