Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczuć już od najmłodszych lat.  Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Dlatego też tradycją naszego przedszkola stało się pasowanie na "Strażnika Przyrody". W tym roku uroczystość miała miejsce 13 czerwca w rezerwacie przyrody Zamczysko Turskie. Najważniejszym akcentem było ślubowanie i wręczenie odznaki "Strażnika Przyrody". Oprócz części oficjalnej przedszkolaki miały okazję obcować z przyrodą spacerując po leśnych dróżkach, a także skosztować pysznej kiełbaski z grilla. Nawet     największe niejadki, ze smakiem, a nawet z dokładką, zajadały przygotowane pyszności. Wyjazd był bardzo udany. W milej atmosferze nasze zuchy wróciły do przedszkola. 

alt