W naszym przedszkolu 5 listopada to ważny dzień: Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie książek sprawiają, że dzieci utożsamiają się z nimi, przejmują ich doświadczenia w postaci morałów, przeżywają z nimi ich przygody. Tego ranka grupę Smerfy odwiedziła szanowna postać - Baba Jaga z Łysej Góry. Sprawdzała jak dużo bajek dzieci znają, jakie lubią najbardziej i który z bohaterów jest dla nich najważniejszy. Były również zdania do wykonania. Opaski, przygotowanie pacynek do teatrzyków – dzięki którym Ciocie będą mogły wykorzystać do codziennych zajęć. Jednak największą radość sprawiły dzieciom opaski. Dzieci wybrały sobie swoich bohaterów. Okazało się, że chłopcy uwielbiają „Psi Patrol”, a dziewczynki kochają jednorożce. Te dzień obfitował świetnym humorem i kreatywnością dzieci podczas zabaw. Zastanawiamy się teraz, kto odwiedzi nas za rok…;)

E. Wojnarowska

fotka