"Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło

- dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"

29 października w naszym przedszkolu od rana królował kolor pomarańczowy.  Wszystko to za sprawą DYNI – królowej warzyw.

Tego dnia z zainteresowaniem podziwialiśmy różne okazy dyni. Odkrywaliśmy i poznawaliśmy walory warzyw z rodziny dyniowatych, porównując ich wielkość, kształt oraz kolor. Nie zabrakło również zabaw  z dynią przy muzyce. Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do dyniowych zawodów, podczas których podawaliśmy sobie dynię między nogami a następnie toczyliśmy ją krętym slalomem do celu. Gotowi odkryć tajemnicę co dynia skrywa w środku, prędko ją rozkroiliśmy by zbadać jej wnętrze. Po wydrążeniu wszystkich nasion byliśmy zaskoczeni, że jest ich aż tyle. Próbowaliśmy je zliczyć dopasowując ilość nasion do odpowiedniej cyfry. Dzień ten z pewnością dostarczył nam mnóstwo wrażeń i radości. Dynie różnych rozmiarów goszczą na każdej sali przedszkolnej w kącikach przyrody, są również towarzyszkami zabaw dla dzieci na zajęciach edukacyjnych każdego dnia.

Marlena Kwapisz