Poznając zawody dzieci z grupy Smerfy odwiedziły zakład fryzjerski. Celem wizyty było poznanie pracy pani fryzjer oraz urządzeń i przyborów, którymi się posługuje. Pani fryzjerka najpierw oprowadziła dzieci po swoim zakładzie opowiadając o swojej pracy, pokazała zawartość szafek i wózków oraz specyfiki kosmetyczne. Przedszkolakom najbardziej podobały się przybory służące do modelowania fryzur: m.in. prostownice i karbownice.

 

alt

   Niektóre dziewczynki zdecydowały się na szybką zmianę wizerunku, więc fryzjerka wyczarowała im nowe uczesanie. Ciekawe czy rodzice poznają swoje dzieci? Tego dnia mieliśmy szczęście, gdyż podczas naszej wizyty zjawił się klient. Mogliśmy obserwować, jak na naszych oczach zmienia się jego wizerunek. Po takim doświadczeniu nie mamy wątpliwości, że zawód fryzjera jest bardzo ciekawy i twórczy, dlatego niektórzy zastanawiają się, czy nie zostać fryzjerem.