Dnia 13 stycznia 2022 roku, w Przedszkolu Publicznym Filii nr 1, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w rodzinnym konkursie plastyczno-litreackim „Moja Pierwsza Rodzinna Książeczka”. Do konkursu zgłosiły się 19 rodziny, które przygotowały przepięknie zilustrowane 22 autorskie utwory. Bogactwo treści oraz różnorodność technik wykonania przerosły nasze największe oczekiwania. Jury (w składzie: pani dyrektor Anna Kaniszewska, v-ce dyrektor Beata Mika, Arleta Cieslik, Dorota Rzepka) miało wielki problem z wyłonieniem zwycięskiej pracy, dlatego też podjęło decyzję: Zwycięzcami są wszyscy!

DSC07230

DSC07226

Na uroczystość rozdania nagród przybyli autorzy wraz z rodzinami. Prowadząca, pani Dyrektor Anna Kaniszewska, po przywitaniu gości, wyraziła słowa podziwu i uznania za ich literacką wyobraźnię oraz inwencję twórczą. Bardzo ważne było to, że w powstanie tych książeczek była zaangażowana cała rodzina. Po prezentacji losowo wybranych utworów wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe pozyskane w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3 „Zakup nowości wydawniczych dla placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Kierunek interwencji 3.1 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego”.  Na zakończenie uczestnicy mogli oglądać i podziwiać wyeksponowane prace konkursowe, które znajdą swoje miejsce w przedszkolnych „Kącikach Książek” i będą służyły wszystkim przedszkolakom.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom, mamy nadzieję, że czas spędzony na tworzeniu bajek i opowiadań był pełen dobrej zabawy i inspiracją do kolejnych prac twórczych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.                                                                                                                                                                                                                      D. Rzepka