18 czerwca dzieci z grup „Leśne ludki” oraz „Kotki” odwiedziły uznanego, miejscowego rzeźbiarza pana Józefa Regułę. Przedszkolacy zapoznali się z wystrojem domu oraz pracowni rzeźbiarskiej. Podziwialiśmy zatem rzeźby, płaskorzeźby, różnej wielkości, o różnej tematyce przedstawiające m.in. kulturę oraz zwyczaje polskich Żydów, prace o tematyce sakralnej, anioły i ptaki. 6 latkom artysta zaprezentował również swoje umiejętności rzeźbiarskie, z zainteresowaniem dzieci słuchały także opowieści o powstawaniu dzieł. Kto wie, może w przyszłości niejeden przedszkolak zainspirowany pracami oraz opowieścią zostanie słynnym artystą.

alt

 

alt

alt

alt

Zwiedzamy Kościół Św. Marcina

Dzięki uprzejmości księdza wikarego oraz pana kościelnego zwiedziliśmy Kościół Św. Marcina, wybudowany w latach 1897 – 1899 w stylu neoromańskim z cegły i piaskowca. Wysłuchaliśmy też opowieści o patronie i otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki.

Dziękujemy!!!