Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami. Przedsięwzięcie zainicjował zespół zadaniowy Erasmus, który realizuje projekt pt. „We open the window towards the world” w ramach Akcji  Mobilności Edukacyjnej Erasmus+.

Głównym celem konkursu było rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz rozbudzanie zainteresowań poezją anglojęzyczną. Natomiast jego zadaniem było zaprezentowanie i nagranie wiersza o tematyce przyrodniczej (związanej z czterema porami roku) w języku  angielskim.

Komisja oceniająca postanowiła nagrodzić wszystkie 10 grup biorących udział w konkursie, ponieważ występy przedszkolaków okazały się bardzo atrakcyjne i pomysłowe. Dnia 1.03.2022r. wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Anna Kaniszewska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu, kierując słowa uznania i gratulacje do dzieci i nauczycieli. Zgłoszone prezentacje wierszy wzbogacane były elementem ruchu, rekwizytem, strojem, mimiką, gestem scenicznym czy podkładem muzycznym – jesteśmy zachwyceni kreatywnością i talentem dzieci.

Filmik zawierający prezentację recytowanego przez grupę wiersza  zamieściliśmy w linku:

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim grupom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie. Nasze nowe doświadczenie z pewnością powielimy w przyszłości.

Zespół zadaniowy Erasmus