IMG 20220310 101037810

Wiemy, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest czytanie książek. Codzienna, wspólna lektura wzmacnia więź z rodzicami i sprzyja kształtowaniu pozytywnych wzorców społecznych. Stanowi również dobrą alternatywę dla treści dostępnych w internecie i telewizji. W naszym przedszkolu wykorzystujemy zarówno piękną literaturę polską jak i europejską, czytają nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice.

Dnia 10.03.2022r. grupa Leśne Ludki z uwagą wysłuchała bajki „O siedmiu koźlątkach” Braci Grimm- w rolę lektora wcieliła się pani Dorota Gajek, policjantka. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i wyciągania wniosków, znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia?” Mogły również porozmawiać z gościem o pracy policjanta.

J. Sałagaj