18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza z tej okazji przedszkolaki z grupy „Leśne Ludki” 26 października 2022r. wybrały się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Połańcu.

Z odpowiedzialną i bardzo potrzebną pracą urzędników pocztowych zapoznał wszystkich Pan Naczelnik Poczty.

312808089_784150375992023_5276866445321779171_n.jpg

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.

Przedszkolaki poznały jaka jest droga listu od nadawcy do adresata.

Pan Naczelnik najpierw opowiedział historię poczty, jak wyglądało to kiedyś, a jak wygląda teraz.

Następnie zwiedziliśmy hol poczty, a także stanowiska, przy których obsługuje się klientów.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem,

jak możliwość obejrzenia go na żywo. „Leśne Ludki” wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

Wizyta na poczcie wpisuje się w realizowany w grupie projekt edukacyjny „Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy.

Przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia oraz ofiarowały  Panu Naczelnikowi z specjalnie przygotowany Dyplom.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

A. Janicka, E. Wojnarowska