334830695 589145326590468 7193757875681819463 n

„Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna.

Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka.

Matematyka jest miarą wszystkiego”.

Arystoteles

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 14 marca. Matematyką można się bawić i rozwijać różne umiejętności.

W tym roku szkolnym realizujemy Roczny Plan Pracy pt. „Nasze smyki uczą się matematyki”, dlatego święto matematyki uczciliśmy bardzo hucznie.  Dzieci m. in. rozpoznawały kolory, tworzyły z nich zbiory oraz rytmy, odwzorowywały ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość, rozpoznawały figury geometryczne, porównywały liczby. Przedszkolaki rozwiązywały nietypowe zadania, quizy i zagadki matematyczne. Nie zabrakło również zadań z kodowaniem z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, Darów Frobla, jak również zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach.

Dzieci z grup 6-letnich spróbowali swoich sił w teleturnieju „Milionerzy”. Quiz oparty na programie rozrywkowym, polegał na rozwiązywaniu zadań z zakresu matematyki, w których trzeba było wykazać się inteligencją i umiejętnością logicznego myślenia. Teleturniej wywołał dużo emocji i zaangażowania wśród graczy.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą i padł „wirtualny milion”. Przedszkolaki biorące udział w turnieju zostały nagrodzone nagrodami grupowymi oraz dyplomami.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej „matematycznej” atmosferze.

A. Janicka

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej relacji fotograficznej.