Wiosna, ach to Ty! (..) Wszędzie szczebiot, szum wesoły

W ulu się zbudziły pszczoły. Jaki ruch i gwar w ogródku!

Witaj wiosno, żegnaj smutku!

 Dnia 21.03.2023 wszystkie przedszkolaki powitały długo wyczekiwaną, kolorową i pachnącą wiosnę. Choć pogoda nam nie sprzyjała, to i tak ten dzień wypełniony był wieloma atrakcjami. W Przedszkolu Publicznym dzieci z Panią Wiosną śpiewały wiosenne piosenki, wesoło tańczyły, wykonywały prace plastyczne oraz z ochotą i zapałem pokonywały zagadkowe wyzwania. Dzieci również zakładały zielone ogródki, siały i sadziły rośliny. Przedszkolaków z Filii Nr 1 odwiedziły dzieci 3-letnie z grupy „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego, aby wziąć udział we wspólnym spotkaniu z Panią Wiosną, Panem Bocianem, Panem Słowikiem i Żabką.  Małe Krasnoludki tańcem i śpiewem w języku angielskim przywoływały Panią Wiosnę. Atmosfera była wspaniała. Oczywiście jak tradycja nakazuje, przedszkolaki z Filii Nr 2 postanowiły pożegnać zimę starym zwyczajem- wyganiając Marzannę z przedszkola. Deszczowa aura nie pozwoliła przedszkolakom wyjść na spacer, ale jak tylko przestanie padać wszystkie dzieci  z pewnością poszukają wiosny w najbliższej okolicy.

Julia Mendyk

Dorota Golonka

F 1 3

 

F 1 6

F 1 5

F 1 4

F1 1