Przedszkolaki od wielu lat włączają się w różnorodne akcje na rzecz ochrony środowiska jest przystąpienie do projektu „Przedszkolaki o przyrodę dbają, ogródki zakładają i z Eneą okolicę sprzątają”. Z tego tytuły jednym z działań naszej społeczności przedszkolnej było zakładanie zielonych ogródków, które wypełnione zostały ziołami oraz kolorowymi, ozdobnymi kwiatami. Dzieci z pomocą opiekunów siały i sadziły rośliny, dzięki czemu stworzyły miejsce, które otoczone jest zapachem mięty, kolendry i bazylii. Ogródki przyciągają również pracowite pszczoły dzięki miododajnym kwiatom. Przedszkolaki zaangażowane w działania przyrodnicze systematycznie opiekują się roślinami i dbają o nie. Wiele radości przynosi im obserwacja wzrostu i zachodzących zmian roślinności.

DSC0179

Zakładanie ogródków przy każdej placówce przedszkolnej jest ostatnim działaniem w  ramach już trzeciej akcji „Przedszkolaki o przyrodę dbają, ogródki zakładają i z Eneą okolicę sprzątają”. Składamy serdeczne podziękowania Pani Prezes Zarządu Enea Elektrownia Połaniec Agnieszce Wojdan i całemu Zarządowi za wspieranie edukacji ekologicznej przedszkolaków. Mamy ogromną nadzieję, że te wspólne działania pozwolą uwrażliwić dzieci na piękno otaczającej przyrody i sprawią, że będą troszczyły się o najbliższe środowisko naturalne.

Anita Wróbel, Edyta Dziedzic- Godlewska